Ev Kamera Sistemi Nedir, Nasıl Çalışır?

Güvenlik kamerası sistemleri, evinizin güvenliğini ve giriş-çıkış kontrollerini sağlamak için kullanılan sistemlerdir. Bu sistemler, internet bağlantısı aracılığıyla telefon, tablet veya bilgisayarlarınızdan erişim sağlayarak yaşam alanınızı kontrol edebilmenizi sağlar.

Bu sistemler, teknik ve donanımsal olarak farklılıklar gösterirler. Bazıları hareket algıladığında kayıt yaparken, diğerleri ise 7/24 kayıt imkanı sunarlar. Evde kullanabileceğiniz iki tür güvenlik kamerası vardır: kablolu ve kablosuz.

Kablolu kameralar, veri ve güç için bir kabloya ihtiyaç duyarlar, bu nedenle kurulum süreci biraz daha karmaşıktır. Ancak, daha güvenilir bir bağlantı sunarlar ve sinyal kesintisi olasılığı daha düşüktür.

Kablosuz kameralar, veri ve güç için kabloya ihtiyaç duymazlar, bu nedenle kurulumu daha kolaydır. Ancak, sinyal kesintisi olasılığı daha yüksektir ve daha az güvenilir bir bağlantı sunarlar.

Sonuç olarak, ev güvenlik kamerası sistemleri, evinizi korumak için önemli bir araçtır. Hangi tür kameranın sizin için daha uygun olduğunu belirlemek için ihtiyaçlarınızı ve tercihlerinizi göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Eve Güvenlik Kamerası Kurulumu İçin Fiyat İste
2024’de Eve Güvenlik Kamera Sistemi Kurmanın Maliyeti

Eve kuracağınız 4’lü kamera sistemleri için ortalama bir bütçe belirlemek isterseniz, bu genellikle marka, model ve özelliklere bağlı olarak değişebilir. Ancak, kaliteli bir kurumsal marka seçtiğiniz varsayıldığında, fiyatlar genellikle 5000-8000 TL arasında değişebilir.

Daha yüksek özelliklere sahip sistemler veya daha fazla kamera içeren sistemlerin fiyatı da daha pahalı olabilir. Ayrıca, bazı markaların kendine özgü özellikleri de fiyatları etkileyebilir.

Ancak, her zaman en yüksek fiyatlı sistemi seçmeniz gerektiği anlamına gelmez. İhtiyaçlarınızı ve bütçenizi göz önünde bulundurarak, size en uygun olanı seçmelisiniz.

 

Eve AHD Güvenlik Kamerası Kurulumu İçin Maliyet Tablosu
Birim-Adet Ürün / Malzeme Marka / Model Fiyat
4 Adet 2 MP (Megapixel) AHD Kamera CESS / Dahua / Hikvision / Unv 4 x 430 TL
1 Adet 4 Kanal H.265+ Kayıt Özelliğine Sahip DVR Kayıt Cihazı CESS / Dahua / Hikvision / Unv 1 x 1125 TL
1 Adet 1 TB 7/24 Kayıt Yapma Özelliğine Sahip Güvenlik Diski Toshiba / Seagate / WD / Samsung 1 x 1258 TL
1 Adet 12 Volt 10 Amper Akım Yönlendirici Adaptör CESS / Mervesan, Inoled vb. 1 x 397 TL
8 Adet Bnc Konnektörler ve DC Powerjack Güç Kablosu Hazır Kablolu 8 x 17 TL
8 Metre Yapışkanlı Kablo Kanalı 12 x 12 mm Not: Kullanılacak kablo kanalı sayısı değişkenlik gösterir 8 x 17 TL
Toplam Maliyet 4770 TL

Not: Montaj, kurulum ve sistemi devreye alma hizmetlerimiz kamera başına 2600 TL‘dir.

Güncel Dolar/TL Kur: 33.1

 

Bu fiyat listesi kaliteli markaların kullanıldığı, profesyonel bir ev kamera sistemi için ortalama maliyet tablosudur. Kurulum yapılacak evin büyüklüğü, kameraların kurulacağı noktalardaki ince işçilik oranı ve tercih edilecek daha yüksek kapasiteli ve daha kaliteli ürünler ile maliyet artabilir.

Bunun yanında markasız veya daha düşük kapasiteli ürünler tercih edildiğinde maliyetin düşürülmesi mümkündür. Fakat CESS Güvenlik Sistemleri olarak biz bu ürünleri müşterilerimize önermiyoruz. Düşük kaliteli ürünler ile kurulacak bir ev kamera sisteminin tercih edilmesi, daha sonra telafisi olmayan maddi zararlarla sonuçlanabilir.